Ingrid Peek “Hallo, Kosmos! Elu mõte”

2017. aasta talvel ilmus huvitav, mõtlemapanev eksistentsiaalse sisuga raamat “Hallo, kosmos! Elu mõte”, mille autoriks aastaid kestnud raadiosaate “Hallo, kosmos!” saatejuht Ingrid Peek ja mida Rahva Raamatu Viru Keskuse osakonnas suurelt esitleti. Nagu pealkirjast nähtub, vaagib raamatu sisu põhiteemana ülimat küsimust – Mis on elu mõte!

Kõvade kaantega kaasakutsuvas teoses esinevad väga paljud tegelased, kes osalenud “Hallo, kosmos!” vestlussaates külalistena, jagades lugejatega oma isiklikke arusaamu ja tõlgendusi elu mõttest kui sellisest. Need on kõik huvitavad isiksused, kes saatesarja jooksul seitsme aastaga palju mõtteainet pakkunud, julgustanud inimesi oma teed käima ja iseennast leidma. Nende paljude kõnekate isiksuste elu mõtte käsitlused on erineva pikkusega. Mõned vastavad sellele küsimusele paari sõnaga, teised pühendavad müsteeriumi avamiseks pika lõigu, kolmandad koguni mitu lehekülge. Kõik raamatus toodud arvamused oma poliitiliste, äriliste, kultuuriliste ja alternatiivsete elualade tippudelt väärivad mõttega lugemist ja kaasamõtlemist. Lisaks valgustavale tekstiosale on lehekülgedele lisatud mustvalget fotomaterjali autori erakogust ning teemaga haakuvaid filosoofilisi pildikesi. See raamat on nagu iga lugeja rännak oma mina ja oma elu mõtte otsinguil koos armsate, heatahtlike, toetavate saatjatega. Väärikate kaasteelistega, kel palju öelda ja kelle öeldu üle tasub järele mõelda. Lahedad leebed leheküljed justkui haaravad sind kaasa elu olemusse ja mõtestamisse. Nii nagu Raadio 2. seitse aastat väldanud saatesari “Hallo, kosmos!” ni kutsub selle tegelaste mõttepärlitest kokku kootud teos sind vaimsele ärkamisele ja oma elu sügavama mõtte äratundmisele. Ilusat, avardavat kosmoselendu köitvate lehekülgede sahinas igas vanuses tõeotsijatele!

Ilmunud: Pilgrim, 2017

Loe ka Hallo, Kosmos! Palju õnne: kõik, mida õnneks vaja (Pilgrim, 2016)

Andre Tamm
Tallinna Keskraamatukogu vabatahtlik