Vabalt valitud teos Mika Waltarilt

“Soome kirjandusloos esindab Waltari nn tulekandjate põlvkonda. Waltari on neid soome kirjanikke, kes jõudsid eesti lugejateni küllalt varakult, enam-vähem kohe oma kirjanikutee algul. Tema esimeseks üldisemat tähelepanu äratanud teoseks sai 1928 ilmunud romaan «Suur illusioon» ning tema raamatute esimesteks tõlgeteks sellesama romaani juba järgmisel aastal avaldatud vahendused norra ja eesti keelde.” (https://www.postimees.ee/34499/soome-tulekandjaist-suurim-mika-waltari-100) “Rahvusvahelist tähelepanu äratas Mika Waltari aga vahetult pärast sõda, 1945. aastal ilmunud ajaloolise romaaniga “Sinuhe” (Sinuhe egyptiläinen), mis jõudis muu hulgas USA bestsellerite hulka. “Sinuhe” on tõlgitud enam kui 40 keelde. Sellele järgnesid paljud teised ajaloolised romaanid.” (https://et.wikipedia.org/wiki/Mika_Waltari)

Vaata Mika Waltari teoste saadavust ESTERist

***

Programmis osalemiseks jäta oma tagasiside kommentaarina (maini ka loetud teose pealkirja) ⇓

5 thoughts on “Vabalt valitud teos Mika Waltarilt

  1. M. Waltari “Suur illusioon”.
    Läbinägelik ja aus ühiskonna hetkeolukorra kirjeldus enne järgmiste kümnendite sõda, idee Euroopa ühendriikidest tõsiselt päevakorral, kusjuures Soomest Berliini, Pariisi, rääkimata Eestist tundus tookord lühike vahemaa olevat. Noorte inimeste ablas kogenematu uudishimu kohtab võrgutajaid, kes teevad neist endile kokteile nagu praegugi-moodsad ajad, mis muud! Algul elataks kui pea ees ja siis kui selg ees, mingi varases nooruses tehtud valik viib inimese selleni,et kogu ülejäänud elu on vigade parandus… Waltari mõjub ka pea 100 a hiljem kaasaegsena.

  2. “Fine van Brooklyn” Loomingu Raamatukogu 20/21 1969
    Hoiatav mõttekirjandus ümbruskonna mõjust ja teistega mängivast neiust.

  3. Mika Waltari „Imeline Joosef”
    Sinisukk & Co, tlk Andres Lepp

    Pisut Mika Waltarit. Minu esimene selle autori raamat üldse. Selline üsna napp „tõsine”, aga samas ka lihtne ajaviiteromaan. Autorilt, kes enamasti kirjutab-avaldab kobakaid telliseid. Ja see siin on midagi alustuseks, isu tekitamiseks…

    Räägib see raamat rikkast perekonnast pärit Kaarinist ja filosoofia magistrant Joosefist. Joosef on tark, siiras, hämmastav psühholoog… Ajaviiteks sellest raamatust piisab, aga järgmiseks tuleb võtta näiteks „Sinuhe”.

  4. Mika Waltari “Feliks Õnnelik”.

    Soovitan. Kuigi inimesele, kes pole tuttav Piibliga, jääb nii mõndagi arusaamatuks.
    Üllatav oli, et Waltari teoseid on eesti keelde nii palju tõlgitud.
    Valisin lugemiseks paljude raamatute seast “Feliks Õnneliku”.
    Tänu sellele tekkis huvi Waltari ülejäänud loomingu vastu.

  5. Mika Waltari “Suur illusioon”

    Noortele alates 12. eluaastast ei soovitaks.
    Halb emotsioon tekkis sellest, et kirjeldati suitsetamist, aperatiivi imemist öökohvikutes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga