Doris Lessing “Vanaemad”

„Vanaemad“ räägib veidi kummalise loo sellest, kuidas kaks eluaegset (lapsepõlve)sõbrannat kasvatavad oma pojad suureks ja leiavad oma elu õnne kumbki teise sõbranna pojas. Teema on küll veidike delikaatne, kuid raamat on kirjutatud väga hästi ja selle järgi tehtud film „Kaks ema“ on lavastatud veelgi suurepärasemalt. Mõlemad, film võib olla natuke rohkem, sest raamat oli liiga väike ja kokkuvõtlik, jätsid minu hinge meeldivalt sooja ja hea tunde, mitte sugugi tavaelu moraalireeglite rikkumisest tekkida võiva ebameeldiva aistingu nagu arvata oleks võinud.

Krista Kaer on raamatu kohta teinud väga hea kokkuvõtte: „Pealtnäha lihtsate jutustuste varjus aimuvad enesekesksus, minnalaskmine, piiratus ja tunne, et unistuste elu on kusagil mujal. Raamatus väljendub see tegelaste võimetuses täiskasvanuks saada ja võimatus soovis jääda igaveseks elama kujuteldavasse idülli.“

Triin Soom
Tallinna Keskraamatukogu
vabatahtlik

Loomingu Raamatukogu 2013:

1 thought on “Doris Lessing “Vanaemad”