Ebe Padu “Kolmekümneaastane kapten”

kaptenSelle raamatu autor on kirjutanud  varemgi. Lastele: „Kaiekese unenägu“, „Väike õunaröövel“, „Põdrad teevad nalja“, „Portselanist jänes ja klaasist kana“ ja „Kurr ja Näu“. Kätt on ta proovinud ka täiskasvanutele kirjutamisega: „Murtud süda“ ja „Kolmekümneaastane kapten“.

Raamatu žanriks on seiklusjutt. Tagakaane tutvustuse järgi on soovitatav enne selle raamatu lugemist lugeda J.Verne’i raamatut „Viieteistkümneaastane kapten“. Raamatu peategelasteks on tubli eestlanna Leonella ja madrus Jaanus. Mõlemad elavad üle laevahuku Läänemerel ja sattuvad laeva pardale, mis osutub nende üllatuseks kaasaegsete piraatide laevaks. Laeva kapteniks on mees nimega Dick Sald. Jaanus ja Leonella üritavad mitmeid kordi Inglismaal põgeneda, kuid iga kord nende katsed ebaõnnestuvad. Edasi seisab neil ees pikk teekond Aafrika rannikule ning raske ja seiklusterohke teekond läbi musta mandri. Esialgu satuvad nad Egiptusesse ja lõpuks kapten Saldi kodumaale – Jeemenisse. Raamatu peategelaste edasised seiklused jätkuvad aastate pärast Amazonase selvas.

Kui tahate sellest kõigest lähemalt teada saada, siis lugege raamatut. Igav teil ei hakka!

Aivi Kiviloo
Tondi raamatukogu