“Ehh, Uhhuduur!: sina ei muuda Aafrikat, Aafrika muudab Sind”

ehh uhhuuduur

Reisiseltskond:

Hannes Hanso – grupijuht, idee algataja

Mart Kuusk – kroonik

Priit Kuusk – asjaajaja, hilisem teleprodutsent

Liivo Niglas – operaator

Kristjan Prii – velsker

Tanel Rütman – mehaanik

Päevikuvormis kirjutatud kaasahaarav raamat ei ole mitte ainult reisikiri, vaid ka tõestus sellest, et visadus viib sihile.

Ajavahemikus 14.07.-15.10.2014 läbiti ligi 5000 km, mille kestel trotsiti ohte ja raskusi, ka meeste sõprus sai mitmel korral proovile pandud. Mitmelgi korral said rändurid omal nahal tunda, et „ Asjad juhtuvad siis, kui nad juhtuvad, mitte siis kui nad peaksid juhtuma“.

Raamatust saab ülevaate selle kontrastiderohke maa põnevast loodusest, alati rõõmsameelsetest ja abivalmis inimestest. Lisaväärtuseks on meeleolukad fotod ja illustratsioonid.

Reisiseltskond veendus, et kohalikud oskavad vähesest rõõmu tunda, elada perena, olles üksteisele toeks. Olulised on põlvest põlve edasiantud elutarkused, mis võimaldavad metsikus looduses ellu jääda. Uhhuduurlased kogesid kohalike elanike soojust, südamlikkust ja külalislahkust.

Põneva ja ohtliku teekonna võttis seltskond kokku nii:

„Võime reisida kuhu iganes siin ilmas ja püüda end erineval moel proovile panna. Sõita luksusjahtidega või roomata janusena kõrbes. Kõik see rikastab.Kõige rajumad rännakud on aga need, mis teeme iseenda sisemaailma. Midagi ei tule väljast, kõik on su enda sees.“

Ilmunud: Tänapäev, 2015

Senitoimunud tuurid:

2002 Ulaanbaatar-Kathmandu
2007 Kathmandu –Teheran
2011 Teheran- Addis Abeba

Uhhuduur jätkub 2018. a. Lõuna-Ameerikast.

Loe ka teisi tuuriraamatuid:

E-raamatukogus ELLU:
Ehh, Uhhuduur!: ratastel Teheranist Addis Abebasse. Hea Lugu, 2011

Põnevat lugemist ja avastamisrõõmu!

Alvar-Jaanus Tamm
eestikeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidja