Peter Wohlleben “Puude salapärane elu: mida nad tunnevad, kuidas suhtlevad – peidulise maailma avastamine”

prants

Kas see on fantaasia või tõsiasi, et puud on sotsiaalsed ja suhtlevad omavahel? Ükskõik, missugune see nende suhtlusstiil siis ka poleks!

Lugedes seda raamatut, ilmuvad ootamatult pähe igasugused mõtted. Kes meist ei oleks käinud metsaradadel või seisnud mõne pargipuu all, imetlenud roheluses kasvavat üksikut puud! Oleks justkui üks ja seesama – liigud tänaval kaasinimeste hulgas või märkad rannakail üksikut lainete või peegelsileda veepinna imetlejat. Mis on neil ühist? Rohkem kui suudame arvata.

Saksa metsateadlase poolt kirjapandu on põnev ja hariv ekskursioon mitmekülgselt elavasse metsa, kus tegelikult toimiv elu ei tundu vähem põnevamana kui tundmatu planeedi kirjeldus.

Lugedes seda raamatut, saame teada, kes tegelikult metsas elavad ja milline nende igapäevane elu aastaringselt välja näeb.

Raamat tekitab tunde, justkui reisiksime avastusterohkesse looduse minevikku ja tulevikku, olevikugi üle annab mõtiskleda.

Ilmunud: Tänapäev, 2016
Tõlkinud Olav Renno