Madis Mark “Valu kingitus”

Madis Mark on äärmiselt ladusa sulejooksuga noor mees, kes kirjeldab raamatus analüüsivalt oma elusündmusi ja räägib teemadest, mida elus tähtsaks peab ja mis on teda aidanud elus edasi jõuda.

Madise elu muutvaks sündmuseks sai õnnetus, mis ta üheksa-aastase poisina ratastooli viis. Niisugune olukord oli Madise jaoks pikka aega masendav ja meeleheitlik, kuid mingil hetkel toimus muutus – ta lasi lahti ohvrimeelsusest ja avastas oma sisemise jõu. Ta muutus iseseisvamaks, astus hirmudele vastu ja pani end proovile uutes olukordades.  Madis tuli kodukohast Tallinnasse kooli, hakkas tegelema vaimsete teemadega, õppima laulmist ja viiulimängu. Madis on osalenud matkasaates “Piire ületades”  ja pürginud superstaarisaatesse.

Madis kirjutab:

“Tihti eeldavad inimesed, et ratastoolis olemine on suur õnnetus, mis peaks mind kurvaks tegema, kuid ometi tunnen ma ennastv õnnelikumalt kui paljud füüsiliselt terved inimesed.” …”Õnnetusest, mis paistis alguses olevat suurim needus, sündis minu suurim kingitus.”

Paar aastat enne raamatu ilmumist hakkas Madis Mark pidama blogi ja sai seeläbi eneseusku suuremaks kirjatööks.

Raamat “Valu kingitus” võitis  kirjastuse Pilgrim Bestseller 2017 konkursil aimekirjanduse valdkonnas 2. koha.

Ilmunud: Pilgrim 2018

Anneli Limberg