Mohsin Hamid “Lääne tee”

Ladusa teksti ja tõlkega lugu noormehest ja neiust, kelle elupaigaks on islamihõnguline ja sõjakoleduste tõttu lagunev, nimetu linn, milles inimesed puutuvad igapäevaselt kokku vägivalla, ellujäämiseks  ja eluks vajalike vahendite hankimisega. Vaatamata järjest keerulisemaks muutuvate eluoludele õpivad noormees ja neiu üksteist armastama, usaldama ja teineteisele toetuma. Sõja eest põgenemiseks on linnas salapärased uksed, mille kaudu on võimalik põgeneda läände, kuid tee nende usteni on väga ohtlik. Hoolimata maagilisest realismist on tegemist tänapäeval väga aktuaalse teosega, sest üheks oluliseks teemaks on pagulaskriis.

Raamat räägibki põgenemisest ja paguluses olevate inimeste raskustest, purunenud lootustest, ellujäämisest, kodumaaga hüvasti jätmisest, uue elupaiga otsimisest ja leidmisest. Tegemist on põneva looga, mida soovitaks lugeda inimestel, kellele meeldib lugeda armastusest ja eriti neil, keda huvitab pagulusega seotud kirjandus.

Ilmunud: Ühinenud Ajakirjad, 2018
Tõlkinud Triin Olver