Margus Vaher “Tee mehe südamesse: käsiraamat naistele”

Pange tähele kõik vabad ja vallalised tütarlapsed ja naised! See on midagi teile, kes te otsite enda kõrvale ustavat ja armastavat kaaslast kogu edaspidiseks eluks. Aga on soovitav raamatuke  läbi lugeda ka kõigil meesinimestel: paras pilguheit peeglisse. Autori sõnade kohaselt kirjeldab ta nii sõnalisi kui mittesõnalisi vahendeid, kuidas käituda ja mida teha, et mees tunneks end suhtes tõeliselt armastatuna ning et ta võiks seda armastust partnerile tagasi peegeldada.  Tõesti hästi ja humoorikalt kirjutatud „õpik“ nii noorele kui vanale, ka juba pikemas suhtes olevaile kaaslastele.

Mida siis otsib üks mees naises? Aga naine oma kaasteelises? Autori sõnadega otsib mees naises muusat, samas naine unistuste meest, printsi valgel hobusel. Aga millal te kõik, kes kedagi või midagi otsite või  tahate, end kõrvalt vaatasite? Kõik tahavad aina saada, aga mida te vastu pakute? Ego tahab võtta, armastus soovib anda. Ehk siin ongi siis see „reha“, mille otsa korduvalt komistatakse. Saame vastu seda, mida peegeldame. Kas suudame tunnustada partnerit hea sõna või väikese kingiga, pühendada talle aega, teha väikeseid üllatusi, loobuda vahelduseks torisemast ja olla lihtsalt meie ise? Lühidalt: see on õpetlik raamat, kuidas konnad printsideks suudelda või kurjad trollid teadlikeks meesteks kasvatada. Jõudu meile kõigile sellel raskel  teel! Tulemus tasub end ära.

Ilmunud: Pilgrim, 2018

Maimu Johannson