Krister Kivi “Õhus. Pilvetekste 2009-2019”

Raamat koosneb lühiföljetonidest , mis räägivad ühe andeka ajakirjaniku uskumatutest seiklustest ümber maailma reisides.

Ja uskuge mind, neid reise tema elus on palju!

Need pole mingid tavalised nn „turistikad” kusagil kuurordis, vaid Krister Kivi külastab ekstreemseid paiku ja jagab neist sama ekstreemseid olustikukirjeldusi.

Raamat on täis (satiirilist) huumorit ja kohati on juttu lausa uskumatutest situatsioonidest.

Lugedes tema tekste, avastasin tihti end mõtlemast, et kas see tõesti ongi võimalik? Aga on!

Greyhoundi turvatöötaja arvas, et meie lõunanaaber on Laptonia

Koomiliste ja argipäevaste eluolu kirjeldusi päeviku vormis kirjutaja on vaimukas ja osav sõnaseadja. Nauditav kirjandus, eriti inimesele, kes on gurmaan ja kellele meeldib reisida.

Ja mis puudutab gurmaanlust, siis tundub et Krister Kivi on kokana köögis (vähemalt aasiapäraste toitudega) sama osav kui kirjanikuna pliiatsi ja paberiga.

Laupäevalõuna turul on ka keeleliselt maitsev. Poolesaja meetri jooksul olen kohtunud juba reedise, abrikosi (Greka), vigimarja, granasiouno mahla ja murelliga“.

Soovitus lugejale: hea oleks lugejal osata inglise keelt, sest muidu võib osa tekstist kaduma minna.

Ilmunud: Hea Lugu, 2020

Loe e-raamatukogust ELLU