John Grisham “Camino saar”

John Grisham on populaarne Ameerika põnevus- ja krimikirjanik, kelle raamatuid on tõlgitud 42 keelde. Ta on kirjutanud üle 40 raamatu ja eesti keelde on tõlgitud neist ligi 30.

Nagu teisedki Grishami teosed, on ka “Camino saar” põneva ja pingelise sisuga raamat, kuid eriliseks teeb seda teost sisuliin – seal on palju juttu kirjanikest, haruldastest raamatutest ja käsikirjadest. Õigupoolest kogu tegevus selle kõige ümber toimubki.

Princetoni ülikooli raamatukogust varastatakse viie romaani ülihinnalised originaalkäsikirjad. Kahtlustatakse, et need võidi müüa ühele raamatukaupluse omanikule. Selleks, et asja diskreetselt uurida, võetakse ühendust noore kirjaniku Mercer Mann´iga, kes peab imbuma raamatukaupmeest ümbritsevasse kirjanike seltskonda – ikka lootuses midagi teada saada. Muidugi ei lähe aga miski nii nagu plaanitud.

Raamat on huvitavalt kirjutatud ja ladus lugemine, mis eriti hästi sobib neile, kellele pakub huvi kirjutamise, kirjastamise ja väärtuslike raamatute maailm.

Ilmunud: Varrak, 2019

Tõlkinud: Lauri Vahtre