Gary D. Chapman, Phd “Pika ja õnneliku abielu saladus”

Järjekordne raamat „Armastuse viis keelt“ autorilt. Sama kergelt ja lihtsalt on toodud välja teemad, millega iga paar elu jooksul kokku puutub. Kuid tõepoolest, oleksime tahtnud neile mõelda ja neist teada enne abiellumist.

Raamatus on välja toodud ja lahti seletatud vabandamise viis keelt, mille on autor oma uuringute käigus avastanud.

1. Kahetsuse väljendamine

2. Vastutuse tunnistamin.

3. Heastamine

4. Käitumise muutmise soovi siiras väljendamine

5. Andestuse palumine

Kui vabandamise viis keelt on selgeks saanud, on hea mõelda, kuidas andestada ja andeks anda. Mis on ja mis ei ole andeksandmine? Andeksandmine ei tähenda täielikku unustamist ja andeksandmine ei tee olematuks eksimuse kõiki tagajärgi. Te olete kaotanud oma paarisuhtes väärtuslikku aega, kui ei räägi asju selgeks. Ärge laske oma elu hävitada sellel, et teine inimene ei taha probleemiga tegeleda. Hea ja terve suhte ehitamiseks on vaja kahte inimest.

Oma paarisuhtega tuleb tööd teha, kõik ei suju iseenesest ja asjad ei lähe meelest. Heaks abiks on raamatu praktilised harjutused, mis tasuks läbi teha. Need annavad tõesti head infot, mida saaks ja tuleks muuta. Andeksandmine on esimene samm valu läbitöötamiseks ja armastuse taastamiseks.

Väga hea abimaterjal terapeutidele ja soovituslik lugemine enne abiellumist.

Ilmunud: Kirjastus Pilgrim, 2020

Tõlkinud: Aet Karolin