Katrin Pauts “Tallinna tume”

Katrin Pautsi raamat „Tallinna tume. Tavaliste inimeste väikesed nurjatused“ on raamat mitte just väga tavaliste inimeste mitte just väga väikestest nurjatustest.

Novellides liigume koos peategelastega Tallinna erinevates linnaosades. Linnaossa sisenemise soojenduseks on mõnusalt sünged vahetekstid just antud kandi kohta.

Uskumatult omapäraseid tüüpe elab Tallinnas. Omapärased, et mitte öelda hullud, on nii lugude peategelased kui ka suurem osa nende pereliikmetest, armukestest, sõpradest. Äkki isegi enamik inimesi selles linnas? Aga ega see siis välja paista. Hullus nendes avaneb järk-järgult, leht-lehe haaval. Peategelastega kaasa kulgedes, nende loole kaasa elades, nende mõtteid lugedes – ongi ju täitsa loogiline, et nende lood just niimoodi lõppevad.

Mõni novell on veidi kergem, naljakski, mõni üsna sünge. Lood on üles ehitatud põnevalt, kõik toimub kiirelt ja ootamatult. Avanevad inimloomuse tahud, mida enam varjata ei suudeta, ei tahetagi.

Lumimari illustratsioonid annavad raamatule palju juurde.

Järjekordne väga hea raamat lisandus Katrin Pautsi raamatute loetellu.

Ilmunud: Varrak, 2021

Leia e-kataloogist ESTER