Emmi Pesonen „Maailma kauneim sõna”

Amanda naudib muretut vaba ja vallalise naise elu. Lapsed ja pereelu ei kuulu isegi mitte unistuste hulka.

Ühel ilusal päeval kohtub ta Onniga, nelja lapse isaga. Onni toob Amanda ellu segaduse ja kaose. Kuigi esialgu tundub see kaos ületatav ja likvideeritav, muutub Amanda elu täielikult.

Varasemalt on mehe lapsed elanud kordamööda nii ema kui isa juures, jättes Amandale ja Onnile alati vaba nädala, mis on üksnes nende päralt. Kui laste ema Eeva otsustab võtta vastu tööpakkumise Pariisis, saab Amandast täiskohaga kasuema.

Onni töökoormus fotograafina on samuti kasvanud ja üha sagedamini jääb kogu koduse elu korraldamine Amanda õlgadele, mis tekitab pidevat kasvavat pingete kuhjumist.

Vähehaaval selgub ka mahasalatud tõsiasi, et Onni vaimse tervisega pole kõik korras. Ta muutub ohtlikuks nii teistele kui ka iseendale. Amanda pole kindel, kas ta just sellist elu endale ihanud on.

See on raamat armastusest, hoolimisest, vastutustundest või vastutustundetusest, vaimse tervise haprusest. Elu võimalikkusest kärgperes. Ilus ja südamlikult kirjutatud romaan.

Ilmunud: Eesti Raamat, 2021

Tõlkinud: Triin Aimla-Laid