„Küll ma olen ilus”/”I Feel Pretty” (DVD)

Režissöörid: Abby Kohn ja Marc Silverstein

Näitlejad: Amy Schumer, Michelle Williams, Emily Ratajkowski jpt.

Renee (Amy Schumer) suur mure on ta välimus. Ta veedab enda kontoritöö ja paari sõbra kõrvalt aega, käies erinevates trennides ja katsetades mitmesuguseid dieete. Madala enesekindluse tõttu ei ole ta leidnud ka endale kaaslast, kuigi ta on aktiivne erinevates kohtingurakendustes. Ühel päeval juhtub Reneega trennis õnnetus ja ta lööb pea ära. Teadvusele tulles on Renee oma välimusest lummatud, hoolimata sellest, et see ei ole vahepeal üldsegi muutunud. Seevastu on Renee enesekindlus tõusnud märkimisväärselt. Tal õnnestub saada kaaslane ja enda unistuste töökoht, mis avab talle ukse erinevatele võimalustele: alates ametikõrgendusest kuni reisimiseni välja. Samuti osaleb Renee enesekindlalt ka missivõistlusel. Film heidab läbi huumoriprisma pilgu muredele, millega on oma elus kokku puutunud peaaegu iga naine ja paneb mõtlema ühiskonna poolt inimestele kehtestatud normidele, mis puudutavad välimust. Samuti tõstatab film küsimuse selle kohta, kas enesekindlusega on võimalik liiale minna või mitte. Usun, et seda filmi peaks nägema kõik, kes on teatud hetkel elus tundnud oma välimuse pärast piinlikkust või ei ole saanud sarnaste murede puhul kellegi poole pöörduda. Minu jaoks annab Amy Schumer filmis ilmekalt edasi täiesti tavalist naist, kes on oma mõtetelt samasugune nagu me kõik, seda kas rohkemal või vähemal määral.

DVD „Küll ma olen ilus!” e-kataloogis ESTER

Laura Leis