Tallinnas on praegu 8 linnaosa, mille vahel on ära jagunenud 84 väiksemat piirkonda ehk asumit. Käesolev raamat püüab leida seletuse iga asumi nimele, annab ülevaate asumite tekkeloost ja tähtsamatest ajaloosündmustest nendes. Asumi iseloomustuse juures on ära toodud selle kaart (koos mõnede objektide asukohaga), pindala ja elanike arv (seisuga 1.jaanuar 2013).
Väljaanne lõpeb Tallinna tänavanimede ja muude kohanimede registritega. Igas kohanime juures on esitatud nime määramise kuupäev, kuuluvus linnaossa ja asumisse ning nime päritolu.
Jutu näitlikustamiseks vaatame andmeid nt. Maneeži tänava kohta. Tänavanimede loendist selgub, et see nimi võeti kasutusele aastal 1877. Tänav asub Kesklinnas, Kompassi asumis, ja on nime saanud sealkandis asunud Tallinna Ratsasõidu Maneeži järgi. Asumi kirjeldusest leiab toreda faktina info selle kohta, et aastani 1960 tegutses lähikonnas, praeguse Kannikese lillepoe kohal, Pühtitsa abiklooster.
Abiks lugejatele: Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakond asub Kesklinnas, Südalinna asumis ja Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakond Kesklinnas Keldrimäel.
Tõenäoliselt pakub raamat huvitavat lugemist ja uut infot ka põlistele tallinnlastele.
***
Ilmunud: Tallinna Linnaplaneerimise Amet, 2013
Vaata leidumust e-kataloogist ESTER
Samal teemal veel:
- Sibulaküla, Kompassi, Karjamaa – Tallinn tähistas ajaloolised asumid
- Millises Tallinna asumis elab kõige rohkem inimesi?
- Tallinna kadunud õigeusu kloostri lugu
- Aleksander Kivi. Tallinna tänavad. 1972
Anneli Limberg
Eestikeelse kirjanduse osakonna
raamatukoguhoidja