Sven Kullerkupp “Piano pianissimo”

Muusika on aus. Ja selline ausus võib olla ka julm.

Muusikaga profitasemel tegelemiseks on vaja musikaalsust ja andekust, loota tuleb vaid, et mõni täiskasvanu sellist asja lapse juures tähele paneb ja selle pisukese müksuga õigele teele suunab. Ja hoiab ja innustab. Sest muusika juures on paraku ka sellist, mida on valus vaadata ja kole kuulata… Rõõm muusikast on tõeliselt ilus, kuid seal on muudki. Töö ja loobumine. Pettumused ja rõõmuhetked. Ja lohutav kalli on vajalik sellele väiksele või suurele lapsele, kes küll hirmsasti tahab, aga… kes ei ole piisavalt hea, et profiks saada. Ja kõik ju ei peagi.

Sven Kullerkupp kirjutab oma elust muusika sees, muusikuks saamisest-õppimisest-harjutamistest-jne. Väga palju ta seda ei kirjuta, sada + üheksa lehekülge on piisav. Saame aga vaadata ühe inimese ellu muusikuna, päris algusest peale. Ja see on tore.

Kirjastus tutvustab seda raamatut ja lubab ka pisut sisse piiluda:
Sven Kullerkupp. Piano pianissimo

Ja mina kiidan ja soovitan lugeda näiteks nendel suurtel inimestel, kelle lapsed muusikat õpivad. Et mis see kõik lõppkokkuvõttes tähendab. Mida see endaga kaasa toob ja kuhu viib.

Raamat kuulub ka selleaastasesse lugemisprogrammi “Raamatuga kevadesse”

Ilmunud: Petrone Print, 2017

Loe e-raamatukogust ELLU