Betty Rowlands „Mõrv Viirpu villas“

Betty Rowlandsi teoses “Mõrv Viirpuu villas” kolib krimikirjanik Melissa Craig väikesesse Ülem-Benbury külasse. Kohe esimesel päeval sõbruneb ta paarismaja naabri kangakunstnik Irisega. Teiseks tähelepanuväärivaks seigaks sel päeval on kummaline telefonikõne. Helistab ärevil mees, kes soovib rääkida Babsiga ega lase Melissal sõnagi vahele öelda. Melissa maja endiseks elanikuks oli aga eraklik vanem mees. Naist jääb kõne häirima ja ta püüab helistajat leida. Otsingud viivad Melissa kokku innuka ajakirjaniku Bruce Ingramiga, kes uurib just Babsi-nimelise naise salapärast kadumist.

Muidu rahulik ja vaikne elu saab aga õige pea otsa, kui Iris kaevab metsatukast välja kellegi luud. Melissaga võtab ühendust Bruce Ingram, kes on veendunud, et leitud luud on Babsi omad. Mida aeg edasi, seda enam hakkab tunduma, et kõik juhtumid on omavahel seotud. Elu maal on palju seiklusrikkam kui Melissa uskus.

Vürtsi lisavad teosele Melissa endine kavaler Aubrey ja kohalik kirikuõpetaja oma prouaga.

“Mõrv Viirpalu villas” on Melissa Craigi sarja esimene osa.

Ilmunud: Eesti Raamat, 2019

Tõlkinud: Piret Lemetti