Peter Wohlleben „Looduse salajane võrgustik: kuidas puud teevad pilvi ja vihmaussid juhivad metssigu“

Loodus on täis saladusi ja mõistatusi, millest mõningaid püütakse meile selles raamatus lahti seletada. Meile omavahel näiliselt mitteseoses olevad loomad ja taimed on omavahel tegelikult uskumatute tegurite kaudu seotud ning üksteisest lausa elulises sõltuvuses.

Näiteks saame teada, kuidas hundid puid aitavad ja kuidas hirved kalade arvukust mõjutavad. Ökosüsteemid on äärmiselt mitmekihilised ning muudatused ei puuduta kunagi vaid üksikuid liike.

Veel saame teada, miks on vanad metsad olulised ja kuidas puud istutatud metsades kasvavad ning kas kooreürask on alati puudele ainult kahju toov putukas. Looduses puuduvad niiöelda head ja halvad isendid – kõik on kellelegi vajalikud ja omavahel seotud.

Lugeda soovitan veel teisigi samast sarjast „Looduse lood“ ilmunud raamatuid, mis pakuvad kindlasti palju mõtlemisainet.

Ilmunud: Tänapäev, 2020

Tõlkinud: Eve Sooneste