Jennifer Niven „Elu helged paigad“

Theodore Finchi ja Violet Markey ühendab seni ainult üks tunnus: nad mõlemad käivad samas koolis. Theodore ja Violet erinevad oma suhtlusringkonna, sotsiaalse staatuse ja iseloomu poolest. Violet on kena välimusega tüdruk, kes varem käis kisakooris, kuulus õpilasnõukogusse ja mängis orkestris. Ta on pärast oma õe Eleanori traagilist surma muutunud kinniseks ning väldib tähelepanu ning suhtlemist. Violet viibis õnnetuse ajal õega samas autos, ta pääses kergemate vigastustega. Ta ei ole pärast õnnetust autot juhtinud ega selles reisijana viibinud. Theodore on teada-tuntud huligaan ja reeglite peale vilistaja. Ta satub pidevalt kaklustesse, algatab neid ning otsib aina uusi viise, kuidas pahandustesse sattuda. Ta on teiste õpilaste arvates veidrik, isegi tema hüüdnimi on Friigi-Theodore. Theodore pole öelnud kellelegi, et ta on vaimustuses surmast. Ta on lugenud arvukaid artikleid erinevate meetodite ja juhtumite kohta. Siiski leiab ta iga päev midagi, mis hoogustab teda edasi elama.

Ühel päeval kohtuvad nad keskkooli kellatorni karniisil seistes. Nad on üksteisele võõrad, kuid miski sunnib poissi tüdrukuga vestlust alustama. Theodore veenab Violeti eemalduma piirdest. Selleks ajaks on paljud õpilased neid märganud ning elavad päästemissioonile kaasa. Violet saab koolis tuntuks veidriku Finchi päästjana. Violetile ei meeldi see olukord, võimaluse korral tahaks ta pigem maa alla vajuda kui olla seotud heidikuga. Järgnevatel nädalatel hakkab Theodore otsima kontakti Violetiga. Alguses üritab Violet teda ignoreerida, kuid poisi kalduvus äärmustesse laskuda (näiteks Facebookis avalikult kellatorni tegeliku tõe vihjamine) nõuab siiski temaga läbi käimist. Mis muudab olukorra veelgi hullemaks, on nende ühine koolitööprojekt, mis näeb ette ühiselt Indiana osariigis matkamist. Violet ei jõua ära oodata Indianast lahkumist. Theodore ei tea, kas ta eales lahkubki Indianast. Nad on ühisel teel, kuid paratamatult on nad üksteisest kaugenemas.

Raamatust „Elu helged paigad“ on tehtud ka film:

Ilmunud: Tänapäev, 2015

Tõlkinud: Marge Paal