Christa Weinrich „Segaviljelus koduaias“

Raamatus kirjutatakse segaviljelusest ridades, peenardes, puuviljanduses ja looduslähedasest taimekaitsest.

Kirjutatakse, mis taimed sobivad üksteise kõrvale kasvama ja kuidas peenart planeerida nii, et sügiseni võib saada põllult paar saaki.

Juttu on sellest, kuidas taimed üksteist vastastikku mõjutavad, mullaväsimusest ja maapinna katmisest, viljavaheldusest ridade iga-aastase nihutamisega.

On toodud ära läbiproovitud peenrakombinatsioonid – mida, millal ja mis vahedega külvata kevadest sügiseni; põhi- ja seltsiliskultuurid – eel- ja järelkultuurid.

Läbilõiked peenardest. Taimede kooslusest, mis aitavad kahjureid peletada. Maitsetaimede ja lillede kooslusest, mida koos kasvatada. Kirjutatakse õigest pikeerimisajast, mulla hooldamisest ja väetamisest taimsete vahenditega.

Väga vajalik maheaednikule! Soovitan.

Ilmunud: Hea Lugu, 2019

Tõlkinud: Katri Soe-Surén