Adam Kay “Oh sa püha(de) vahetus!”

Raamat koosneb kahekümne viiest pühadeloost, mis on seotud haigla ja patsientidega. Viimastel aastatel on maailmas väga aktuaalseks tõusnud teema, mis seotud just meditsiinitöötajate töö intensiivsusega. Arstide töökoormus ja ületöötamine on läbi valu, sarkasmi ja huumori lugejateni toodud. Jutukesed on kirja pandud kuupäevaliselt ja päevikuvormis. Autor annab ülevaate erinevatest situatsioonidest ja raskustest, millega tuleb arstidel igapäevaselt silmitsi seista. Autor kirjeldab värvikalt inimtüüpe, kellega ta haiglas kohtunud on. Inimeste vaatenurgad tervisele võivad olla vägagi erinevad ja lausa arusaamatud.

Kui paljud meist saavad katta pühadelaua ja veeta mitu päeva koos lähedastega, siis arsti elukutse nõuab tihti graafikujärgset valvetööl olemist ja erksat meelt. Kui paljud meist mõtlevad selle peale, kui vastutusrikas töö see tegelikult on? Nii mõnedki meist saaksid tegelikult palju paremini enda tervist hoida. Aga õnnetused ei hüüa tulles ja just hooletusest tingitud eksimusi juhtub sagedamini pühade ajal. Ehk jätaks see aasta mõne raketi laskmata ja ei tekitaks ülesöömisest tingitud vaevusi!

Adam Kay on endine arst, kes töötanud Briti meditsiinisüsteemis. Temalt on varem ilmunud raamat “See teeb haiget”.

Palun märgake meditsiinitöötajate tööd ja vaeva ning tänage neid selle eest, et nad meie jaoks alati olemas on!

Ilmunud: Tänapäev, 2020

Tõlkinud: Krista Kallis