Debbie Macomber “Kauplus Blossom Streetil”

Debbie Macomber on Ameerika päritolu autor, kes kirjutab armastusromaane ja kaasaegset, pigem naistele suunatud ilukirjandust. “Kauplus Blossom Streetil” on sümpaatne ja positiivne raamat, mis sobib hästi ka neile, kes muidu võib-olla sellist kergemat kirjandust väga ei armasta. Karakterid on huvitavad ja lugedes tekib uudishimu, mis neist edasi saab. Raamatus oli nii mõndagi ootamatut. Kui esialgu tundus, et tegelaste probleemid lahenevad liiga lihtsalt, siis edasi lugedes võtsid sündmused neist igaühe jaoks päris tõsise pöörde. Nii tõsise, et tegid meele vahepeal päris nukraks. Lõpp see-eest oli siiski ootuspäraselt positiivne.

Raamatu peategelane on hiljuti vähi seljatanud noor naine Lydia, kes avab lõngakaupluse ja hakkab pakkuma ka algajate kudumiskursusi. Tema esimesele kursusele tuleb kolm väga erinevat naist: Jacqueline, kes on vanaemaks saamas, kuid ei suuda oma miniat omaks võtta; Carol, kellel on probleemid rasestumisega; ja kohtulikult karistatud ning karmi olekuga Alix. Raamat räägib nende naiste probleemidest ning sellest, kuidas on võimalik, et lõppude lõpuks saavad neist erinevustele vaatamata head sõbrannad.

Tegemist on sarjaga, kus eesti keeles on tänaseks ilmunud juba üheksa raamatut. “Kauplus Blossom Streetil” on selle sarja esimene osa.

***

Ilmunud: Ersen, 2017

Tõlkinud: Eva Nooni

Vaata leidumust e-kataloogist ESTER

Ketlin Rauk

Pääsküla raamatukogu raamatukoguhoidja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.