Liina Vagula “Täiusliku elu hind”

Raamat algab kui õudusfilm – noor neiu ärkab paigas, mis on talle tundmatu, ning üsna kiiresti mõistab ta, et keegi hoiab teda seal kinni. Ilmselgelt on esimeseks reaktsiooniks hirm ja paanika, samuti mõistmatus – miks peaks keegi midagi sellist tegema ning mida temast tahetakse?

Carolin on tavaline noor neiu, kes kolis mõned aastad tagasi Tallinnasse ning vahetas kooli. Nüüd kistakse ta tagasi aega, mil ta klassis uus õpilane oli ning seal enda kohta leida üritas. Talle sai üsna kiiresti selgeks, milline on klassi dünaamika, millisesse gruppi ta kuuluda sooviks ning kellega oleks targem mitte suhelda.

“Täiusliku elu hind” jutustab loo koolikiusamisest ning paneb tõsiselt mõtlema sellele, kuidas teiste inimestega käituda ning millist mõju meie sõnad teistele avaldada võivad. Lugu paneb märkama ka näiliselt ebaolulisi asju omavahelistes suhetes, millel on siiski pöördumatud tagajärjed.

Ilmunud: Tänapäev, 2021

Leia e-kataloogist ESTER