William Middleton „Paradiis siin ja praegu: Karl Lagerfeldi erakordne elu“

Raamat on Karl Lagerfeldi teekonnast moemaailma tippu.

Autor keskendub oma mälestusteraamatus legendaarse moelooja isiksusele: väga keeruline iseloom, tohutu töövõime, süda avatud vaid kitsale sõprade ringile.

Tüli konkurent Yves Saint Laurentiga viib igasuguse suhtlemise lõppemiseni. Töö erinevates moemajades (Chloe, Fendi, Chanel) jätab jälje moeajalukku. Karl Lagerfeldi isik ongi bränd: tumedate päikeseprillide taha peitunud moekeiser, puuderdatud juuksed hobusesabas, monokroomne rõivas.

Raamat heidab pilgu Lagerfeldi eraelule, mida Karl ise hoolega avalikkuse tähelepanu eest varjas. Saame rohkem teada tema lähimatest sõpradest, värvikast seltskonnast ja elukaaslasest.

Moelooja oli ka andekas fotograaf, graafiline disainer, raamatute kollektsionäär, filmilooja, sisekujundaja ning ekstravagantsete moe-showde lavastaja.

Kunstnike ja seltskonnategelaste värvikas elu on põnev: üllatab vabameelsusega, ilu ja naudingute otsinguga.

Maailm, kus elas Karl Lagerfeld, on pillavalt kaunis ja hedonistlik.

Autor loob tunde, nagu reisiksime koos Karl Lagerfeldiga läbi tema elu, moelavadelt metsikute pidudeni, peadpööritava lõpuni.

Ilmunud: Tänapäev 2023

Tõlkinud: Krista Eek

William Middleton „Paradiis siin ja praegu: Karl Lagerfeldi erakordne elu“ e-kataloogis ESTER

Enel Siidra